130 Views

Wycieraczki samochodowe

5.00 avg. rating (89% score) - 1 vote

Wycieraczki samochodowe (7)Wycieraczki samochodowe to element naszego auta, o który powinniśmy szczególnie dbać. Ich zadaniem jest usuwanie z przedniej oraz tylnej szyby pojazdu wody, osadów, pyłów i innych zanieczyszczeń. Nie należy bagatelizować jakości oraz stanu wycieraczek, gdyż od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo jazdy.
Należy pamiętać, by wymieniać wycieraczki z właściwą częstotliwością, kiedy zauważamy, że przestają spełniać swoją rolę, Ważny jest też dobór odpowiedniego rozmiaru tak, aby wycieraczka oczyszczała optymalną powierzchnię szyby. Jeżeli zauważymy, że na szybach naszego samochodu zostają smugi znacznie utrudniające widoczność, należy niezwłocznie udać się do sklepu motoryzacyjnego bądź hipermarketu i zakupić nowe wycieraczki. Mamy do wybory produkty rożnych firm, a na ich opakowaniu często znajdziemy wykaz długości wycieraczek w zależności od modelu samochodu.
Jeśli chodzi o konstrukcję wycieraczek, to możemy wybrać pomiędzy klasycznym modelem, w którym pióro jest osadzone na metalowym szkielecie, a modelem płaskim, pozbawionym metalowej konstrukcji.

About the author:
Has 322 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top