52 Views

Jak wybrać automapę do nawigacji GPS ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wbrew powszechnie panującej opinii urządzenie GPS bardzo rzadko sprawiaja swoim użytkownikom problemy. Urządzenie nawigacyjne jest jak biała kartka papieru – to jak będzie nam się z niego korzystać uzalężnione jest przede wszystkim od map, które na nim zainstalujemy (lub które już są zainstalowane) – tak naprawdę to dzięki nim mniej lub bardziej skutecznie i sprawnie trafiamy do celu. Dlatego jeśli mamy wrażenie że system nawigacyjny nas zawodzi jest to znak, że czas powążnie zastanowić się nad wyborem mapy. Nie ma sensu psioczyć i wymieniać od razu nawigacji, bo to tak jakby przerabiać oprawki w okularach w momencie gdy mamy za słabe szkła.

Dokładność

Chcąc mieć pewność, że zawsze szybko i sprawnie trafimy na miejsce warto się sprawdzić dokładność mapy. Najważniejsze są dwa wpółczynniki : dokładność odwzorowania terenu i stopień pokrycia siatki dróg. Takie dane mapy najczęściej podane na opakowaniu, więc sprawdzenie tych informacji nie powinno przysparzać większych problemów. Jeżeli często poruszamy po mieście, a zwłaszcza po jego rubieżach , warto też dowiedzieć się czy nasza automapa operuje przybliżonymi adresami budynków (obliczane są “na oko” na podstawie numerów domów na rogach ulic) czy adresami punktowymi.

Aktualizacja

Niestety stopień dokładności mapy to nie wszystko. Bo co nam z mapy samochodowej, która nie uwzględnia zmian w infrastrukturze drogowej? To właśnie nieaktualnym mapom kierowcy “zawdzięczają” większość pomyłek w dotarciu do celu. Warto więc zadbać o to, aby nasze mapy aktualizowały się automatycznie. Niektórzy producenci daja nam co prawda możliwość kupowania nowego oprogramowania np. co pół roku, ale nie jest to rozwiązanie, które da nam pewność, że mamy do czynienia z rzeczywistym stanem dróg, a poza tym wymaga pamiętania o zakupach i znacznych nakładów finansowych. Lepiej poszukać mapy nawigacyjnej, przy której możemy wykupić abonament an codzienne aktualizacje.

I pamiętajmy o tym, że najlepiej wybierać sprawdzone i popularne produkty – ich popularność przeciez o czymś świadczy. Do wybory mamy mapy takich firm jak Map Map, Garmin, Automapa Polska, Targeo czy Navigo.

About the author:
Has 322 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top