11 Views

Sprawdzanie poziomu oleju to podstawa!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sprawdzanie poziomu oleju to podstawa!

Jak wiadomo bez oleju daleko nie pojedziemy. Bardzo ważne jest to, abyśmy sprawdzali od czasu do czasu jego poziom oraz co ważniejsze nie zapominali o jego wymianie. Niewłaściwy poziom oliwy czy przepalony płyn może nas kosztować wiele włączając w tom uszkodzenia całego silnika. Nawet, jeśli nie, silnik takie nie pożyje tak długo jak powinien.Sam poziom sprawdzamy nie co dwa dni czy co tydzień. W nowszych samochodach wystarczy raz na miesiąc. W tych starszych a w szczególności tych na gaz powiedzmy, co 2 tyg. Samochody na gaz lubią ?pić? olej. No nie wspominając, że stare silniki często nie są już tak szczelne.

W przypadku zakażalnych dużych strat oleju, postawmy samochód na płaskim podłożu, odczekajmy po krótkiej pracy silnika z 30 min i zobaczmy czy nie widać pod samochodem jakichś malutkich plam… Jeśli nie, to olej wędruje do cylindrów ? nie jest to dobra oznaka ? powinniśmy to widzieć w postaci innych spalin oraz innej pracy silnika.

Pamiętajmy też, aby nie sprawdzać oleju po jeździe czy odpaleniu samochodu. Robimy to oczywiście najwcześniej 15 minut po wyłączeniu silnika. Wyciągamy bagnet ? przecieramy szmatką i wsadzamy ponownie. Dopiero teraz po wyjęcia możemy zobaczyć prawdziwy stan. Najlepiej jak jest pomiędzy Maximum i Minimum. Nie wlewamy oleju tak aby był na MAX lub tuż poniżej kreski. W przypadku takiej sytuacji lub nadmiaru powinniśmy spuścić małą ilość.

About the author:
Has 322 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top