7 Views

Prawidłowy montaż fotelika dla dziecka to podstawa bezpieczeństwa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prawidłowy montaż fotelika dla dziecka to podstawa bezpieczeństwa

Pamiętajmy, że pierwsza podstawowa czynnością, jest dopasowanie fotelika do wzrostu oraz wagi dziecka. Nie chodzi tylko o to, aby był. Dopiero po tej czynności należy dobrze umocować fotelik najlepiej na tylnym siedzeniu. Najbardziej polecany jest oczywiście specjalny ISOFIX. Jednak, gdy go brak i przypinany fotelik zwykłymi pasami, pamiętajmy aby sprawdzić czy są napięte i nie wiszą luźno lub gdzieś się nie zaczepił. Fotelik powinien mieć atest oznaczony literą T lub E.

W przypadku montażu fotelika na przednim siedzeniu, ogólnie wszędzie gdzie fotelik może mieć kontakt z poduszka powietrzna w trakcie jazdy, pamiętajmy o tym, że nigdy nie montujemy tam fotelika, gdzie nie mamy możliwości dezaktywacji poduszki. Posiada tą opcję większości nowych aut. W przypadku starszych miejscem wskazanym jest środek tylnej kanapy.

W przypadku montażu z przodu, pamiętajmy również, aby tak zwane nosidełka były jak najdalej od deski rozdzielczej. Często, wiele osób montuje fotelik zgodnie z kierunkiem jazdy. Błąd! Przynajmniej do 4 ? 5 roku życia powinniśmy takowy montować tyłem do kierunku jazdy. W przypadku nieszczęścia fotelik przyjmie na siebie cała siłę uderzenia. Pamiętajmy również, że do pierwszego roku życia, używajmy nosidełka a nie fotelika. Dziecko powinno być w takiej sytuacji przewożone w pozycji bardziej leżącej, ze względu na duża różnicę wagi głody do całego ciała.

I pamiętajmy. Jeśli głowa wystaje poza fotelik lub nosidełko, znaczy to, że jest za małe i nie nadaje się do ochrony dziecka

About the author:
Has 322 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top