58 Views

Nowoczesne fotele z funkcją relaks

Fotel to mebel, który ma sprzyjać wypoczynkowi, a skoro tak, to powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim maksymalnie wygodny. Idąc tym tokiem rozumowania, producenci mebli prześcigają się w tworzeniu fajnych projektów, które pozwolą naprawdę odpłynąć w czasie odpoczynku.

Co to jest funkcja relaks?

Klasyczny fotel to jednoosobowe siedzisko z wysokim oparciem i podłokietnikami, wypchane dużą ilością miękkiej pianki. W takim fotelu zdecydowanie przyjemnie jest usiąść z kubkiem kawy i poczytać książkę lub podyskutować z przyjacielem. Ale pozycja siedząca z nogami zgiętymi pod kątem prostym nie jest do końca tym, co sprzyja idealnemu wypoczynkowi – dlatego powstały fotele z funkcją relaks. To bardzo wygodne fotele, które mają dołączany lub wbudowany i wysuwany w razie potrzeby podnóżek. Bardzo często pozwalają też na odchylenie siedziska ku tyłowi, do pozycji półleżącej. Taki wypoczynek sprzyja odciążeniu nóg i kręgosłupa, pozwala przybrać pozycję sprzyjającą drzemce, i bardzo często właśnie do tego wykorzystywane są fotele z funkcją relaks.

Dlaczego te fotele są tak popularne?

Wiele osób ma w domu swoje ulubione miejsce do wypoczynku. Kiedy wraca się po ciężkim dniu pracy, czy to stojącej czy siedzącej, marzy się w zasadzie tylko o tym, aby unieść nogi wysoko i pooglądać ulubiony serial. Dlatego też w bardzo nowoczesnych wnętrzach nie stawia się już na klasyczne fotele czy sofy, ale właśnie na fotele z funkcją relaks, które naprawdę pomagają się zrelaksować. Na stronie fotel.pl jest wiele ciekawych propozycji mebli, które oprócz tego, że są praktyczne, są też nieprzeciętnie piękne. Wiele z tych modeli jest obitych ekoskórą lub gładką, przyjemną w dotyku tkaniną w jednolitym, stonowanym kolorze. W zestawieniu z efektownymi ścianami salonu lub gabinetu i innymi meblami, mogą one stworzyć bardzo modną, współczesną aranżację. Choć fotel z funkcją relaks wydaje się być bardzo futurystycznym rozwiązaniem, to i w klasycznym salonie będzie prezentował się niebanalnie.

About the author:
Has 655 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top