3 Views

Opony zimowe – poradnik kierowcy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

koniec Saaba…

Spółka General Motors podała dziś decyzję dotyczącą likwidacji marki Saab. W związku z tą informacją pojawiające się ostatnio spekulacje na temat przejęcia szwedzkiego producenta samochodów przez holenderskiego Spykera jest nieaktualna.

Nick Reilly – prezes General Motors w Europie – w przedstawionym oświadczeniu zakomunikował iż sfinalizowanie przejęcia przez Spykers niestety było niemożliwe nad czym ubolewa.

Prezes dodał też że GM nadal będzie współpracowało z Saab’em w systematyczny i odpowiedzialny sposób do chwili zakończenia przez nią działalności.

O tym jaki wpływ na bezpieczeństwo w zimie mają dobrze dobrane opony chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej 7°C należy zadbać o założenie opon zimowych.

Pewnie większość niedoświadczonych kierowców zada pytanie dlaczego zakładać zimówki już przy takiej temperaturze skoro śniegu nie widać? Inni pomyślą że to hasła reklamowe nakłaniające do częstych zakupów opon.

Opony zimowe to nie tylko bieżnik! Nie każdy wie że w oponach zimowych jest stosowana całkiem inna mieszanka gumy na bazie krzemionki, dzięki której opona w niskich temperaturach zachowuje elastyczność.

Warto założyć opony już późną jesienią, gdyż opony letnie w trakcie zimnego jesiennego dnia nie dostarczają takiego bezpieczeństwa jak opony zimowe. Wyłącznie ogumienie miękkie i odporne na wpływ niskich temperatur może zapewnić odpowiednią przyczepność i krótszą drogę hamowania.

About the author:
Has 422 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top