239 Views

Jak będą działać samochody przyszłości?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

motoryzacja (24)W obecnych czasach następuje niebywale szybki rozwój różnorakich technologii związanych z motoryzacją. Szczególnie ciekawym tematem jest poszukiwanie alternatywnego do benzyny źródła energii dla naszych samochodów. Jaką przyszłość ma przed sobą współczesna motoryzacja?
Część wizjonerów prognozuje, że jedynym wyjściem jest produkcja samochodów elektrycznych. Cóż, trudno się z tym poglądem nie zgodzić. Coraz więcej przepisów ogranicza możliwości posiadaczy aut oraz ich producentów ze względu na limity dopuszczalnych emisji spalin do atmosfery. Drogą pośrednią mogą być silniki hybrydowe, swoiste stadium przejściowe pomiędzy prądem a paliwami alkanowymi.
Nissan wypuścił jakiś czas temu na rynek jeden z najnowszych modeli samochodów na świecie. Chociaż jego cena, 126 tysięcy złotych, jest nad wyraz imponująca, auto zostało bardzo dobrze wyposażone w nowoczesne technologie i jest w stanie przejechać bardzo duże odległości. Co najważniejsze, jest w stu procentach ekologiczne, ponieważ zasila je silnik hybrydowy.

About the author:
Has 547 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top